نکات موقعیت یک برابر یک تدافعی فوتبال | FCDORFAK

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز، تلاش دارد تا همگام با تمرینات روز فوتبال و تمرینات بهترین آکادمی های فوتبال دنیا پیش رفته و بتواند استعدادهای بهتری پرورش داده و به فوتبال ایران و جهان معرفی کند. 

ما در باشگاه درفک فکر می کنیم یک مربی باید هر لحظه در حال یادگیری و استفاده از بهترین تمرینات باشد، نه اینکه یک تمرین را روی یکی از شبکه های اجتماعی ببیند و بخواهد آن را بدون هیچ پس و پیشی فقط کپی کند. این به جای تاثیر مثبت، تاثیر منفی روی فوتبالیست خواهد داشت.

به جای آن اعتقاد به یادگیری کریستالی داریم، اینکه اگر یک ایده ای در جایی خوب بود، به دنبال منابع دیگری برای مطالعه آن ایده باشیم و ذره ذره بر دانش و اطلاعاتمان در آن زمینه بیافزاییم.

به همین دلیل اکنون که شما این مطلب را می خوانید نزدیک به 200 مطلب مختلف در جاهای گوناگون توسط باشگاه درفک در ارتباط با تمرینات و تاکتیک های روز فوتبال منتشر کرده ایم و امیدواریم شما نیز از این تمرینات استفاده کنید.

نکات موقعیت یک برابر یک تدافعی:

استفاده از بدن:

استفاده از بدن با استفاده از بدنتان و قرار دادن آن بین توپ مهاجم حریف سعی کنید صاحب توپ شوید یا موقعیت بهتری برای گرفتن توپ برای خود ایجاد کنید.

پوزیشن صحیح:

مرکز ثقل تان پایین باشد یعنی زانو ها تقریبا خم باشد تا بتوانید عکس العمل سریعتری داشته باشید.
در یک حالت زیاد نمانید و روی انگشتانتان حرکت کنید(سبُک حرکت کنید) تا راحتتر تغییر جهت دهید تا فضای انتخابی مهاجمان را سریعتر ببندید.
بیشتر تکیه گاه را روی پای ضعیف تر انتخاب کنید تا بتوانید با پای تخصصی توپ را بزنید.

fcdorfak

بستن فضا

در سریعترین زمان ممکن، یعنی هنگام اولین لمس توپ، خود را به فضایی که بازیکن حریف صاحب توپ می شود برسانیم تا نتواند تصمیم گیری کند.
تا مجبور شود پاس رو به عقب بدهد یا تصمیم اشتباهی بگیرد.

آرامش

نترسید و آرامش خود راحفظ کنید، زود درگیر نشوید و تکل نزنید.

منتظر اشتباه حریف باشید

صبور باشید، هوشمندانه منتظر کوچکترین اشتباه حریف باشید.

ایجاد تاخیر

سعی کنید حریف را به سمت منطقه ای ببرید که هم تیمی هایتان در آنجا حضور دارند.

کنترل حریف

سعی کنید بازیکن صاحب توپ را به سمت کناره های زمین هدایت کنید تا برای دروازه مان خطر کمتری ایجاد شود.

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز از استعدادهای فوتبال در سراسر کشور پذیرش می کند. شما می توانید به مجموعه درفک پیوسته و در مسیر حرفه ای شدن به عنوان یک فوتبالیست قدم بردارید.

پاسخ دهید