نکات موقعیت یک برابر یک تهاجمی در فوتبال | FCDORFAK

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز، تلاش دارد تا همگام با تمرینات روز فوتبال و تمرینات بهترین آکادمی های فوتبال دنیا پیش رفته و بتواند استعدادهای بهتری پرورش داده و به فوتبال ایران و جهان معرفی کند. 

ما در باشگاه درفک فکر می کنیم یک مربی باید هر لحظه در حال یادگیری و استفاده از بهترین تمرینات باشد، نه اینکه یک تمرین را روی یکی از شبکه های اجتماعی ببیند و بخواهد آن را بدون هیچ پس و پیشی فقط کپی کند. این به جای تاثیر مثبت، تاثیر منفی روی فوتبالیست خواهد داشت.

به جای آن اعتقاد به یادگیری کریستالی داریم، اینکه اگر یک ایده ای در جایی خوب بود، به دنبال منابع دیگری برای مطالعه آن ایده باشیم و ذره ذره بر دانش و اطلاعاتمان در آن زمینه بیافزاییم.

به همین دلیل اکنون که شما این مطلب را می خوانید نزدیک به 200 مطلب مختلف در جاهای گوناگون توسط باشگاه درفک در ارتباط با تمرینات و تاکتیک های روز فوتبال منتشر کرده ایم و امیدواریم شما نیز از این تمرینات استفاده کنید.

تغییر جهت ناگهانی

یک مسیر برای شروع حرکت انتخاب کنید تا مدافع به آن سمت حرکت کند و شما در زمان مناسب بطور ناگهانی و سریع مسیر حرکت را عوض کنید و خط حرکت مدافع را بُرش دهید.

تغییر سرعت سریع

هنگام حمل توپ سرعت خود را بطور ناگهانی افزایش یا کاهش دهید تا حرکت شما برای مدافع قابل پیش بینی نباشد.

FCDORFAK
سریع و مکرر به توپ ضربه بزنید

هرچه سریعتر و با دفعات بیشتر به توپ ضربه بزنید، شما میتوانید برای هر پوزیشن دفاعی برنامه ای برای عبور محیا کنید.

فضای مناسب
مسیر حرکت خود را طوری انتخاب کنید که مدافعان کمتری در مقابل شما حضور داشته باشند

استفاده از بدن
بدنتان را هنگام عبور توپ از مدافع، بین او و توپ قرار دهید تا آخرین تلاش او برای گرفتن توپ بی نتیجه بماند.

به پاهای مدافع توجه کنید

سعی کنید مسیر حرکتی که برای جا گذاشتن مدافع انتخاب می کنید به سمتی باشد که پای تکیه گاه مدافع در آن سمت قرار دارد. زیرا فرصت عکس العمل زیادی ندارد.

استفاده از سرعت

اگر بازیکن سرعتی هستید یا گام بلندی دارید، حتما نیاز به دریبل زدن ندارید، کافیست توپ را به فضای امن منتقل کنید و با استفاده از سرعتتان خود را به توپ برسانید.

فریب بدن

شما می توانید بدون حرکت دادن توپ و فقط با حرکات گمراه کننده بدنتان مدافع را برای پیش بینی مسیر حرکتتان دچار مشکل کنید.

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز از استعدادهای فوتبال در سراسر کشور پذیرش می کند. شما می توانید به مجموعه درفک پیوسته و در مسیر حرفه ای شدن به عنوان یک فوتبالیست قدم بردارید.

پاسخ دهید