برنامه توسعه عملکرد جوانان نخبه فوتبال انگلستان و لیگ برتر (Elite Player Performance Plan (EPPP | آکادمی فوتبال درفک البرز

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز، تلاش دارد تا همگام با تمرینات روز فوتبال و تمرینات بهترین آکادمی های فوتبال دنیا پیش رفته و بتواند استعدادهای بهتری پرورش داده و به فوتبال ایران و جهان معرفی کند.

ما در باشگاه درفک فکر می کنیم یک مربی باید هر لحظه در حال یادگیری و استفاده از بهترین تمرینات باشد، نه اینکه یک تمرین را روی یکی از شبکه های اجتماعی ببیند و بخواهد آن را بدون هیچ پس و پیشی فقط کپی کند. این به جای تاثیر مثبت، تاثیر منفی روی فوتبالیست خواهد داشت.

به جای آن اعتقاد به یادگیری کریستالی داریم، اینکه اگر یک ایده ای در جایی خوب بود، به دنبال منابع دیگری برای مطالعه آن ایده باشیم و ذره ذره بر دانش و اطلاعاتمان در آن زمینه بیافزاییم.

به همین دلیل اکنون که شما این مطلب را می خوانید نزدیک به 200 مطلب مختلف در جاهای گوناگون توسط باشگاه درفک در ارتباط با تمرینات و تاکتیک های روز فوتبال منتشر کرده ایم و امیدواریم شما نیز از این تمرینات استفاده کنید.

برنامه توسعه عملکرد بازیکنان نخبه، استراتژی بلند مدتی برای پیشرفت جوانان لیگ برتر طراحی شده است.

Elite Player Performance Plan یک استراتژی بلند مدت با هدف توسعه بازیکنان بیشتر و بهتر در انگلستان است.

EPPP نتیجه رایزنی بین لیگ برتر و باشگاه های آن، نمایندگان لیگ فوتبال، اتحادیه فوتبال و سایر ذینفعان اصلی فوتبال است.

این طرح که با مأموریت تولید بیشتر و بهتر بازیکنان داخلی در سال 2012 معرفی شد، باعث تقویت توانمندی هر بازیکن از طریق یک رویکرد بازیکن محور است.

EPPP در سه مرحله کار می کند: بنیاد (زیر 9 تا 11 سال)، جوانان (U12 تا U16) و توسعه حرفه ای (U17 تا U23).

دپارتمان توسعه فوتبال لیگ برتر، با و به نمایندگی از باشگاه های ما، یک سیستم توسعه جوانان در کلاس جهانی را از طریق تحول چهار عملکرد اصلی ارائه می دهد:

برنامه بازی ها

لیگ برتر حداکثر 10 هزار مسابقه و همچنین انجام 212 جشنواره و تورنمنت را به باشگاه های مختلف در تمام گروه های سنی ارائه داد.

لیگ برتر 2، لیگ توسعه حرفه ای 2، جام لیگ برتر و جام بین المللی لیگ برتر و لیگ برتر زیر 18 سال و لیگ حرفه ای زیر 18 سال لیگ حرفه ای 2 کمک می کند تا شکاف از سختی فوتبال جوانان به  فوتبال مسابقات بزرگسالان برطرف شود.

مجموعه ای از جشنواره ها و مسابقات دیگر از زیر 9 سال به بالا نیز توسط لیگ اداره می شود. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید

 premierleague.com/youth/games-programme

تحصیلات

لیگ برتر قصد دارد آموزش کلاس جهانی را از طریق آموزش الهام بخش و نوآورانه ارائه دهد، که با ارائه یک رویکرد جامع، افراد دارای آموزش و پرورش را توسعه دهد.

این لیگ دپارتمان آموزش و پرورش خود را دارد که برنامه ای را برای پشتیبانی از مفاهیم تکنیکی و تاکتیکی، جسمی، روحی، سبک زندگی و رفاه همه بازیکنان آکادمی ارائه می دهد.

لیگ برتر همچنین مسئول برنامه های آموزش رسمی برای همه کارآموزان 16-19 ساله است که توافقنامه بورس تحصیلی تمام وقت را در یک باشگاه لیگ برتری امضا کرده اند.

مربیگری

ایجاد یک رابطه دوستانه میان مربیان جوان پیشرو در جهان قسمت اصلی EPPP است که لیگ برتر از طریق طیف وسیعی از برنامه های توسعه مربیان آن را اجرا می کند.

این شامل طرح کارآموزی نخبه مربیان (ECAS)، یک برنامه شدید دو ساله برای تسریع در توسعه مربیانی است که در حال حاضر در باشگاه ها به کار گرفته می شوند. از سال 2015/16 ، ECAS شامل شش مربی نژاد سیاه پوست، آسیایی و اقلیت (BAME) و زن به عنوان بخشی از تعهد لیگ برای برابری و تنوع است.

کارگاه های مربیگری “Leadership Journey” لیگ ، چارچوب شایستگی مربیان (CCF)، کنفرانس سالیانه مربیان و ناظران مسابقه فنی (TMO) نیز جنبه های اصلی برنامه توسعه مربیان لیگ هستند.

عملکرد نخبگان

لیگ برتر همیشه در تلاش برای یافتن راه های نوآورانه و موثر برای  افزایش و تقویت تولید بازیکنان داخلی و بیشتر و بهتر ، مجموعه ای از برنامه ها را برای کمک و اطلاع رسانی در زمینه جذب، توسعه و انتقال بازیکن از طریق مراحل بنیاد، رشد جوانان و توسعه حرفه ای اجرا کرده است.

باشگاه ها نه تنها می توانند از طریق برنامه مدیریت عملکرد لیگ (PMA) و نظارت بر آسیب، کلیه اطلاعات مربوط به آکادمی را ردیابی کنند، بلکه از کمک مدیران پشتیبانی باشگاه (CSM) نیز بهره مند می شوند که هرکدام اولین نقطه تماس و پشتیبانی از آکادمی باشگاه اختصاص داده شده آنها می باشد.

لیگ همچنین برنامه Bio-Banding را با هر سری مسابقات با هدف تطبیق بازیکنان بر اساس سن بیولوژیکی آنها به جای گروه های سنی تقویمی، که هر ساله باعث سخت تر شدن بازیکنان متولد شده در مراحل اخیر می شود، راه اندازی کرده است. سال تحصیلی انگلیس (سپتامبر تا آگوست) برای ایجاد نمره، غربالگری رشد و بلوغ همچنین برای ارزیابی رشد بیولوژیکی تمام بازیکنان آکادمی استفاده می شود.

Bio-banding به بازیکنان اجازه می دهد تا بر اساس بلوغ فردی و سن بیولوژیکی آنها به جای سن تقویمی، گروه بندی شوند. این روند نوسانات عظیم بلوغ را که می توان با گروه بندی سنی تقویمی طبیعی در ورزش جوانان مشاهده کرد، از بین می برد.

دسته بندی

آکادمی ها به طور مستقل مورد بازرسی قرار می گیرند و دارای یک طبقه بندی از 1 تا 4 هستند، 1 شامل نخبه ترین.

حداکثر 10 فاکتور مختلف در درجه بندی در نظر گرفته خواهد شد، از جمله نرخ بهره وری، امکانات آموزشی و مربیگری، آموزش و مقررات و امکانات رفاهی.

هرچه یک باشگاه بالاتر باشد، بودجه بیشتری در اختیار آن قرار می گیرد و EPPP شاهد این خواهد بود که لیگ برتر انگلیس درآمد بیشتری نسبت به گذشته در برنامه های توسعه جوانان در سراسر کشور سرمایه گذاری می کند.

دانلود رایگان برنامه کامل توسعه بازیکنان نخبه لیگ برتر انگلستان 

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز از استعدادهای فوتبال در سراسر کشور پذیرش می کند. شما می توانید به مجموعه درفک پیوسته و در مسیر حرفه ای شدن به عنوان یک فوتبالیست قدم بردارید.

پاسخ دهید