درگیر کردن کودکان در ورزش | FCDORFAK

کودکان هر روز به فعالیت بدنی نیاز دارند. ورزش منجر به بهبود سلامت جسمی و عاطفی می شود. ثابت شده است که ورزش به درجات بالاتر و موفقیت تحصیلی نیز کمک می کند و درسهای ارزشمندی را به کودکان می آموزد که به آنها در محل کار کمک خواهد کرد. بسیاری از گزارشهای دانشگاهی نشان می دهد که چگونه ورزش به کودکان در ایجاد شخصیت و یادگیری مهارت های مهم اجتماعی و مغزی مانند حل مسئله، تاب آوری، پشتکار، اعتماد به نفس و کار گروهی کمک می کند. یک تیم نمی تواند موفق شود مگر اینکه با هم کار کنند بنابراین ورزش به کودکان درس مهم یادگیری نحوه کار تیمی برای رسیدن به یک هدف را می دهد.

بعضی از کودکان به طور طبیعی به فعالیت بدنی علاقه مند هستند، در حالی که بعضی دیگر علاقه چندانی ندارند. کودکان درصورتی که فرصتی برای امتحان انواع ورزش های مختلف را داشته باشند، می توانند به بهترین وجه ورزشی را که از آن لذت می برند، پیدا کنند. بسیاری از دانش آموزان می دانند که بیشتر از ورزشهایی لذت می برند که به آنها این امکان را می دهد تا به جای تیمی، به صورت فردی رقابت کنند.

در ورزش هایی مانند دوومیدانی یا شنا، ورزشکاران می توانند بدون فشار از عضویت در یک تیم، در بهبود اوقات خود تلاش کنند.

بعضی اوقات بچه ها احساس فشار می کنند که ورزشی را که برایشان جالب نیست دنبال کنند. دیگرکودکان احساس فشار می کنند که فقط روی یک ورزش تمرکز کنند، اگر بخواهند در چندین ورزش مختلف شرکت کنند، می تواند از نظر جسمی و اجتماعی محدود باشد. مهمترین چیز اطمینان از این است که کودکان به طور طبیعی ورزش را در زندگی خود گنجانده اند. والدین، ​​مدارس و باشگاه ها به جای تلاش برای تعیین اشتیاق برای کودکان، باید در یافتن علاقه خود به آنها کمک کنند. سرگرم کننده و دلگرم کردن آن به جای اجبار نکته اساسی است.

آن ها را سرگرم کننده نگه دارید

انجام ورزش با هم به عنوان یک خانواده نیز بسیار مهم است. به این ترتیب، والدین به کودکان نشان می دهند که برای تناسب اندام ارزش قائلند و از ورزش لذت می برند حتی اگر در سطح بالایی رقابت نکنند.

بچه ها با مشاهده مشارکت والدین آنها می آموزند که ورزش مهم است. آنها همچنین یاد می گیرند، با دیدن اینکه مردم هنگام بازی از ورزش خود لذت می برند سرگرم کننده است. مهم است که والدین کودکان را خیلی زود تحت شرایطی که ناامیدکننده است آنها را بیش از حد تحت فشار قرار ندهند زیرا باعث فرسودگی می شود. همانطور که روانشناسان پیشنهاد می کنند، مهم است که از کودک مستقیماً بپرسید: آیا سرگرم می شوید؟ پاسخ باید این باشد ، “اوه ، بله ،” با کمی اشتیاق پشت آن. “

اگر جوانان ورزشکار سرگرم نشوند، سرانجام از ورزش دور می شوند. ورزش باید یک شکل مشکل از بازی برای کودکان باشد.

در انگلیس ، “PE with Jo” در حین قرنطینه ناشی از کرونا بسیار مورد توجه قرار گرفت. روز دوشنبه 23 مارس ، جو ویکس، معروف به Bodycoach، میزبانی یک تمرین زنده رایگان را با هدف بچه ها در کانال YouTube خود آغاز کرد. وی با تعطیلی مدارس، این درس تربیت بدنی را به همه کودکان ارائه داد تا در حین قرنطینه، تناسب اندام داشته باشند. او چهار ماه آن کلاس ها را اداره می کرد. تعداد رکوردشکن 955185 خانوار در 24 مارس با جو در ارتباط بودند. این یک رویداد خانوادگی بود که بسیاری از افراد را ترغیب می کرد که به طور سرگرم کننده با هم لباس بپوشند، مثلاً جمعه ها لباس ورزش بپوشند.

یک گزارش بالینی از آکادمی اطفال آمریکا نشان داد که آنچه ورزش را برای بچه ها جذاب می کند تلاش سخت، پیشرفت، و تجربه مربیگری مثبت است. همچنین نیاز به استراحت برای کودکانی که ورزش زیادی انجام می دهند را برجسته کرد. دکتر لوگان گفت: “بچه ها چند روز در هفته به ورزشهای سازمان یافته احتیاج دارند، اما همچنین به روزهای طولانی تر تعطیلات احتیاج دارند، حداقل چهار هفته در هر سال که آنها فقط با دوستانشان بازی کنند.

باشگاه های سراسر دنیا آکادمی های خاص خود را ایجاد کرده اند تا ضمن آشنایی با مهمترین ارزش های عضویت در یک تیم، به کودکان این امکان را بدهند تا از ورزش مورد علاقه خود لذت ببرند. آکادمی جوانان بارسلونا، لاماسیا این هدف را دارد که به بازیکنان خود در آینده چه در عملکرد ورزشی و چه از نظر فکری آموزش دهد. در سال 2010 ، Le Ballon D’Or سه نامزد نهایی از La Masia داشت: مسی، ژاوی و اینیستا. آژاکس همچنین به دلیل آکادمی و فلسفه TIPS: تکنیک، بینش، شخصیت و سرعت مشهور شده است.

رافا نادال همیشه نگران این واقعیت است که همزمان با ادامه تحصیل، آماده شدن برای زندگی به عنوان یک تنیسور حرفه ای دشوار است. وی مدرسه بین المللی رافا نادال را تاسیس کرده است که به ورزشکاران اجازه می دهد تنیس و تحصیل را با یکدیگر ترکیب کنند. آموزش دانشجو محور بر اساس ارزشهای اصلی احترام و مسئولیت بنا شده است.

بازی جوانمردانه

با ورزش، کودکان در مورد، احترام، نظم و انضباط یاد می گیرند. آنها یاد می گیرند که به دیگران تلاش و پیروزی هایشان را تبریک بگویند. آنها یاد می گیرند که در بهترین حالت بازی کنند اما از تلاش دیگران قدردانی می کنند. آنها باید به رقیب و هم تیمی های خود احترام بگذارند و سخت تلاش کنند تا به بهترین نتیجه برسند. اما وقتی ورزش زمان بیشتری می خواهد، مسائل پیچیده تر می شوند.

گزارش شده 70٪ کودکان در 13 سالگی از ورزشهای سازمان یافته خارج می شوند. این سنی است که در مدرسه و سایر علایق ممکن است زمان بیشتری را صرف کنند و کودکان نمی خواهند ساعتهای زیادی را به آموزش اختصاص دهند. در اینجا جایی است که خانواده برای ترغیب ورزش، برای سرگرمی، برای معاشرت حتی اگر در سطح بالاتری برای رقابت نباشد، نقش اساسی را بازی می کنند.

آیا خود ورزش فکر خوبی است؟ پاسخ واضح است: در طولانی مدت، مزایای آن بیشتر از ناراحتی است و کودکان را برای برتری در زمین و خارج از زمین آماده می کند. کودکانی که در ورزش مهارت دارند، با آسودگی بیشتری توسط کودکان در سن خود پذیرفته می شوند و به احتمال زیاد کاپیتان تیم و رهبر گروه هستند. چنین کودکانی معمولاً مهارتهای اجتماعی بهتری دارند.

شکست خوب است

هدف اصلی والدین و مربیان این است كه به كودكان كمك كنند تا در ورزش توفیق پیدا كنند تا احساس ارزشمند بودن و خواستن داشته باشند. بازیکنان بزرگ در محیط هایی توسعه می یابند که از خطا نمی ترسند، جایی که با تلاش و شکست تشویق می شوند و به آنها می فهمند که شکست بخشی ضروری از روند توسعه است. وقتی بازی های کودک خود را تماشا می کنید، یا پس از یک بازی مثبت تشویق کنید یا اینکه چیزی نگویید فریاد زدن روی آنها اصلاً کمکی نخواهد کرد.

جان اوسالیوان، بازیکن و مربی سابق فوتبال ، Changing the Game Project را تاسیس کرد تا اطمینان حاصل شود که ورزش جوانان “بازی” را به “Play Ball” بازگرداند. وی به مربیان و والدین یادآوری می کند که گرچه از شکست صدمه می بینند، اما همیشه نباید شکست در ورزش جوانان منفی تلقی شود. “اگر ما می خواهیم فرزندان ما مقاومت و قدرت پیدا کنند، آنها هر از گاهی باید با مشکلات روبرو شوند.” جوانان ورزشکار وقتی بیشتر یاد می گیرند که به آنها آزادی یادگیری در شرایط ورزشی داده شود.

هر کودک می تواند در یک ورزش یا ورزش دیگر موفق باشد. اختصاص دادن زمان برای یافتن ورزشهایی که برای هر کودک مناسب است و تشویق آنها به ادامه “بازی” مهم است.

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز، یکی از بهترین آکادمی های فوتبال ایران و استان البرز از بازیکنان مستعد فوتبال ایران تست فنی بعمل آورده و ثبت نام می کند.

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز از استعدادهای فوتبال در سراسر کشور پذیرش می کند. شما می توانید به مجموعه درفک پیوسته و در مسیر حرفه ای شدن به عنوان یک فوتبالیست قدم بردارید.

پاسخ دهید