پنج رکن و عامل یک پیش فصل موثر در فوتبال | درفک البرز

پنج رکن یک پیش فصل موثر در فوتبال
مشاوره مربیگری
توسط سایت آموزشی فوراستادی  4study.ir
از شناخت بازیکنان جدید و برقراری مجدد پیوندهای قدیمی گرفته تا مرتب کردن تدارکات و قرار دادن همه در یک صفحه، ما درباره بازگشت به عمل بحث می کنیم.

در دام این فکر نیفتید که پیش فصل همه چیز به تناسب اندام است. اگر از تمرینات مناسب استفاده کنید، بازیکنان وضوح فوتبال خود را افزایش خواهند داد
پیش فصل یک دوره آماده سازی است که قبل از شروع فصل عادی انجام می شود.

این یک فصل خارج از فصل است که بازیکنان و مسئولان باشگاه مدتی از بازی برای استراحت و تجدید قوا دور خواهند بود.

پیش فصل معمولاً شامل تعدادی جلسات تمرینی برای تناسب اندام بازیکنان و کار دوباره با توپ است. همچنین می‌تواند شامل جلسات، رویدادهای اجتماعی، مسابقات گرم‌آپ و برنامه‌ریزی زیادی برای فصل آینده باشد.

باید زمانی پر از هیجان باشد، زیرا بازیکنان، مربیان و سایر افراد مرتبط با باشگاه پس از یک دوره دوری دور هم جمع می شوند.

در نهایت، پیش فصل فوتبال باید برای دستیابی به یک سری چیزهای کلیدی استفاده شود…

 

اطمینان از راحت بودن همه:

پس از مدتی دوری، طبیعی است که وقتی افراد به یک محیط فوتبال باز می گردند، طیفی از احساسات وجود داشته باشد.

بازیکنان ممکن است از حضور دوباره در زمین هیجان زده باشند یا از این که تصور می کنند چقدر فراموش کرده اند عصبی باشند. آنها ممکن است مشتاق دیدن دوباره هم تیمی های خود باشند یا از اینکه پویایی دوستی چگونه می تواند باشد نگران باشند.

ممکن است احساس کنید که از تمرین خارج شده اید، زیرا مدتی مربیگری نکرده اید…

ممکن است در طول دوران دوری‌شان چیزهایی در زندگی آنها اتفاق افتاده باشد که مجبور هستند با آن‌ها مبارزه کنند.

اگر با بازیکنان جوان کار می کنید، باید توجه داشته باشید که ممکن است قد آنها افزایش یافته باشد یا بدن آنها به طور قابل توجهی تغییر کرده باشد و ممکن است هنوز به آن عادت کنند.

اگر بازیکنان جدیدی به تیم ملحق شوند، ممکن است مجموعه ای متفاوت از احساسات در آنجا وجود داشته باشد.

و البته، این فقط بازیکنان نیستند که باید بازگشت به بازی را پردازش کنند. والدین ممکن است احساساتی را در ارتباط با بازگرداندن فرزندشان به فوتبال داشته باشند. و، به عنوان یک مربی، ممکن است احساس کنید کمی از تمرین خارج شده اید، زیرا برای مدتی کوتاه مربیگری نکرده اید.

از پیش فصل به عنوان زمانی برای استقبال از همه این احساسات استفاده کنید و به همه فرصت دهید تا در محیطی امن، سرگرم کننده و مراقبت از آنها کار کنند.

ایجاد روابط:

اگر بازیکنان شما هفته‌ای چند بار همدیگر را دیده‌اند و برای مدتی اصلاً همدیگر را ندیده‌اند، طبیعی است که در طول پیش‌فصل بازی‌های زیادی وجود خواهد داشت.

آنها احتمالاً می خواهند آنچه را که در طول زمان مرخصی خود انجام داده اند به اشتراک بگذارند و در مورد عملکرد دیگران بشنوند.

آنها همچنین ممکن است بفهمند که روابطشان کجاست. ممکن است از دیدن دوباره مردم خجالتی و عصبی باشند. هر بازیکن جدیدی احتمالاً به دنبال ایجاد ارتباطات و دوستی های جدید خواهد بود.

به عنوان یک مربی، باید فضا و زمان برای بازیکنان خود در نظر بگیرید تا روابط خود را ایجاد و تحکیم کنند.

این را می توان از طریق زمان اختصاص داده شده برای گپ و گفتگو، برای مثال در زمان استراحت، یا از طریق فعالیت های تیم سازی انجام داد.

رابطه شما با بازیکنانتان نیز فوق العاده مهم است. پیش فصل زمانی است که شما می توانید وضعیت هر یک از بازیکنان خود را دریابید و احساس آنها را در مورد بازگشت به فوتبال و فصل پیش رو ارزیابی کنید.

برای مکالمات فردی با هر یک از بازیکنان خود وقت بگذارید. این شما را در بهترین موقعیت برای کمک به پیشرفت آنها قرار می دهد.

در هر گروه سنی – بزرگسالان یا جوانان – پیش فصل، زمانی برای همبازی شدن با دوستان و یادگیری در مورد هم تیمی های جدید است.

عادت دادن دوباره بازیکنان به بازی:

در طول فصل خارج از فصل، این احتمال وجود دارد که برخی از بازیکنان شما به طور معمولی فوتبال بازی کرده باشند، چه این که اولین لمس خود را در باغچه پشتی خود تمرین کرده باشند، با دوستان خود در پارک بازی کنند یا حتی در یک کمپ یا رویداد خارج از فصل شرکت کنند.

برخی ممکن است این کار را منظم‌تر از دیگران انجام دهند، که ممکن است در زمان استراحت خود توپ فوتبال را لمس نکرده باشند.

بنابراین بازیکنانی خواهید داشت که در سطوح مختلف به تمرینات پیش فصل می روند – برخی از آنها از نظر لمس و تکنیک کمی زنگ زده تر از دیگران خواهند بود.

به عنوان یک مربی، شما باید به همه بازیکنان، بدون توجه به تجربه‌های فوتبالی که در طول زمان خارج از فصل داشته‌اند، فرصت دهید تا دوباره به بازی در محیط شما عادت کنند.

“پیش فصل زمانی است برای سنجش احساس بازیکنان در مورد آن فصل پیش رو…”

این به معنای لمس زیاد توپ و فرصت های زیادی برای انجام بازی است.

مرتب سازی لجستیک:

همه ما می دانیم که بخش های زیادی از سازمان و مدیریت وجود دارد که برای اداره یک باشگاه یا تیم فوتبال انجام می شود.

امیدواریم همه اینها به عنوان مربی بر دوش شما نباشد و تیمی از یاران در اطراف خود داشته باشید. علاوه بر این، ممکن است برخی از کارهای سازمانی را در پایان فصل قبل شروع کرده باشید.

پیش فصل زمانی است برای ادامه آن کار یا شروع چند قسمت از نو – چه مرتب سازی مواردی مانند زمین، کیت، تجهیزات، ثبت نام بازیکنان یا امور مالی.

رعایت این موارد باعث می شود که همه چیز تا آنجا که می تواند سازماندهی شود تا زمانی که فصل شروع می شود تا حد امکان بدون استرس باشد.

اطمینان از اینکه همه برای فصل پیش رو در یک صفحه هستند:

پیش فصل معمولاً مستقیماً به فصل عادی جدید منتقل می شود – هیچ وقفه ای بین این دو وجود ندارد.
بنابراین، هرکسی که با باشگاه یا تیم شما درگیر است باید برای اتفاقات آینده آماده باشد و از نقش خود در همه اینها آگاه باشد.

بخش کلیدی این موضوع این است که همه متوجه شوند باشگاه یا تیم شما در مورد چیست – اصول، اعتقادات و روش های کار.

این باید برای بازیکنان، مربیان، والدین و هر کسی که درگیر است روشن باشد و همه باید متعهد به خرید آن باشند.

سپس، همه باید نقش خود را در این زمینه درک کنند – در طول فصل چه کاری باید انجام دهند؟ انتظار می رود کجا و چه زمانی باشند؟ آنها باید چگونه رفتار کنند؟

فونداسیون خود را هر چه زودتر در پیش فصل تنظیم کنید. این به شما چیزی می دهد که بتوانید روی آن بسازید و با ادامه فصل به آن اشاره کنید.

غذای آماده: مشکلات احتمالی قبل از فصل!

چه از مشاهده آنچه در بازی نخبگان اتفاق بیفتد، چه با استفاده از تجربیات ما از آن در دوران کودکی – تصورات اولیه زیادی درباره آنچه پیش فصل است وجود دارد.

اینها اغلب باعث می‌شود مربیان در دام‌های پیش فصل زیر بیفتند.

تناسب اندام، تناسب اندام، تناسب اندام!
اکثر جوانانی که فوتبال بازی می‌کنند، در طول زمان خارج از فصل نامناسب نمی‌شوند. آنها اغلب در ورزش ها و بازی های دیگر شرکت می کنند و به طور کلی تناسب اندام و فعال می مانند.

دوره پیش فصل زمانی است که آنها دوباره با بازی ارتباط برقرار می کنند و بدن خود را مجدداً آماده می کنند، ماهیچه ها و مسیرهای عصبی خود را به بازی و حرکت دوباره به روش فوتبال عادت می دهند. این در مورد دویدن دور، انجام موانع یا تکمیل تست بوق نیست.

اگر تمرینات و جلسات مناسب فوتبال را انجام دهید، نوع تناسب اندام فوتبالی که می خواهید ایجاد کنید به طور طبیعی در طول زمان ایجاد می شود.

همچنین، مهم است که در نظر داشته باشید که واقعاً در یک یا دو ساعت در هفته چه تأثیری می توانید بر تناسب اندام فردی داشته باشید.

تناسب اندام یک بازیکن اغلب تا حد زیادی خارج از کنترل شما و مسئولیت خود بازیکن است.

“ما باید آماده باشیم!”

واقعاً آسان است که در دام بازگرداندن همه چیز در اولین بازی رقابتی بیفتیم – با این باور که همه باید «آماده رفتن» باشند تا عملکردی عالی داشته باشند و امتیازی کسب کنند.

حقیقت این است که هیچ‌کس واقعاً «آماده رفتن» نیست. دقیقاً مانند پیش فصل یک دوره آماده سازی است، شما باید فصل جدیدی را نیز بسازید.

موفقیت در چند بازی اول این است که مطمئن شوید همه فرصت بازی، لذت بردن از بازی و عادت مجدد به آن را دارند.

همه چیز در مورد تاکتیک است!
ممکن است فکر کنیم که پیش فصل زمانی است که ما وارد حالت نابغه تاکتیکی شویم، با ترکیب و استراتژی های درون مالکیت و خارج از مالکیت ترجیحی خود را ارائه دهیم و سپس آن را با بازیکنان خود به اشتراک بگذاریم.

در واقع، هیچ یک از اینها نباید تمرکز داشته باشد. این در مورد عادت دادن بازیکنان به بازی مجدد است. هرگونه تمرکز بر روی تاکتیک‌ها احتمالاً آنها را بیش از حد بارگذاری می‌کند.

اصل در اینجا همان چیزی است که باید در طول فصل باشد – اینکه چه مقدار اطلاعات تاکتیکی به اشتراک می گذارید و مربی شما نسبت به سن و تجربه بازیکنان شما و محیطی است که در آن بازی می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاکتیک های فوتبال و کسب بینش از مربیان در بالاترین سطح، سایت های فوراستادی 4STUDY.IR و وبلاگ باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز را  مطالعه کنید.

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز، به عنوان بهترین مدرسه فوتبال کرج تلاش دارد تا همگام با تمرینات بهترین آکادمی های فوتبال دنیا جلو رفته و استعدادهای بهتررا به فوتبال ملی و باشگاهی ایران معرفی کند. شما نیز می توانید عضو باشگاه درفک البرز شده و در مسیر حرفه ای شدن قدم بردارید.

پاسخ دهید